TDSHUda “Giyohvandlik profilaktikasi” mavzularida narkojinoyatlarning oldini olish mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi
17.02.2026, 16:22 Yangiliklar 113
2026-yil 17-fevral kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universtetida “Giyohvandlik profilaktikasi” mavzularida narkojinoyatlarning oldini olish mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Tadbirda Ichki ishlar vazirligi tezkor qidiruv departamenti, Jinoyat qidiruv hizmati boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik – Saidazim Rasulov, universitet professor-o‘qituvchilar va talabalari ishtirok etdi.
Podpolkovnik Saidazim Rasulov tomonidan «Giyohvandlik profilaktikasi» va narkojinoyatlarning oldini olish bugungi kunda davlat siyosatining eng ustuvor yo‘nalishlaridan biri ekanligi qayd e’tildi.
Hozirda an’anaviy giyohvandlikdan ko‘ra xavfliroq bo‘lgan yangi turlar paydo bo‘lgani, ular Sintetik narkotiklar va Narkosavdoning raqamlashish haqida ma’lumot berildi. Talaba-yoshlar o‘rtasida giyohvandlikning nafaqat sog‘liqqa, balki kelajagiga ham salbiy ta’siri ko‘rsatadi.