Ishonch telefoni / Call center
+998 71 233 34 24 / +998 71 233 34 28

  • UZRUEN
  • uzbekistan flag uzbekistan emblem

“Yil talabasi -2022” tanlovi universitet bosqichi natijalari e’lon qilindi.

16.11.2022, 13:40 E'lonlar 1676

Tanlov quyidagi nominatsiyalar buyicha o‘tkazildi va g‘oliblar aniqlandi. Bular:

  1. a) “Yilning o‘z mutaxassisligi bo‘yicha eng yaxshi talabasi”:

1 o‘rin – Sharq filologiyasi va tarjimashunosligi fakulteti, Tarjima nazariyasi va amaliyoti yo‘nalishi  4-bosqich talabasi Axmedova Ozoda Hamid qizi;

2 o‘rin – Koreyashunoslik fakulteti, Filologiya va tillarni o‘qitish yo‘nalishi   4-bosqich talabasi Raximberdiyeva  Ozoda Doniyor qizi;

3 o‘rin Xitoyshunoslik fakulteti, Xitoy filologiyasi yo‘nalishi 4-bosqich talabasi Uzoqboyeva Shahnoza Azamat qizi.

  1. b) “Yilning eng faol targ‘ibotchi talabasi”:

1 o‘rin – Sharq sivilizatsiyasi va tarix fakulteti, Sharq falsafasi va madaniyati yo‘nalishi, 4-bosqich talabasi Shukurxo‘jayev Nizomiddin Zuhriddin o‘g‘li;

2 o‘rin – Sharq mamlakatlari iqtisodiyoti, siyosati va turizm fakulteti, Siyosatshunoslik yo‘nalishi 3-bosqich talabasi Rahimov Sardor Alisher o‘g‘li;

3 o‘rin – Koreyashunoslik fakulteti, Siyosatshunoslik yo‘nalishi 3-bosqich talabasi Dilmurod Saidmurod Toxirovich.

  1. v) “Yilning eng faol iqtidorli talabasi”:

1 o‘rin – Turkshunoslik fakulteti, Siyosatshunoslik yo‘nalishi 3-bosqich talabasi Usmonov Anasxon Abdulloh o‘g‘li;

2 o‘rin – Sharq sivilizatsiyasi va tarix fakulteti 4-bosqich talabasi Jo‘rayev O‘roljon Shuxrat o‘g‘li;

3 o‘rin – Sharq mamlakatlari iqtisodiyoti, siyosati va turizm fakulteti, Siyosatshunoslik yo‘nalishi  2-bosqich talabasi Yoqubjonov Yusufjon Zaribjon o‘g‘li;

  1. g) “Yilning eng faol ijodkor talabasi”:

1 o‘rin – Sharq filologiyasi va tarjimashunosligi fakulteti, Xalqar jurnalistika yo‘nalishi 3 bosqich talabasi Tursunova Dilorom Nutfillo qizi;

2 o‘rin – Sharq sivilizatsiyasi va tarix fakulteti, Markaziy Osiyo xalqlari tarixi yo‘nalishi  3-bosqich talabasi Berdiyev Choriyor Aliyarovich;

3 o‘rin – Xitoyshunoslik fakulteti, Xitoy filologiyasi yo‘nalishi  4-bosqich talabasi Qosimova Malika Xurshidovna;

  1. d) “Yilning eng faol sportchi talabasi”:

1 o‘rin – Sharq sivilizatsiyasi va tarix fakulteti 4-bosqich talabasi Zokirov Elbek Anvarvich;

2 o‘rin – Xitoyshunoslik fakulteti, Xorijiy mamlakatlar iqtisodiyoti va mamlakatshunosligi yo‘nalishi 2-bosqich Khadjibaev Islom Shavkatovich;

3 o‘rin – Sharq mamlakatlari iqtisodiyoti, siyosati va turizm fakulteti, Siyosatshunoslik yo‘nalishi 3-bosqich talabasi Muzaffarov Xumoyun Maruf o‘g‘li.

  1. e) “Yilning eng faol ixtirochi innovator talabasi”:

1 o‘rin – Sharq mamlakatlari iqtisodiyoti, siyosati va turizm fakulteti, Xorijiy mamlakatlar iqtisodiyoti yo‘nalishi 2-bosqich talabasi Allayev Sarvarbek Erkin o‘g‘li;