• uzbekistan flag uzbekistan emblem
TDSHU talabalari “Zakovat” intelektual o‘yinida
2024-yil 7-aprel sanasida Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti talabalaridan iborat jamoa, Abdulla Qodiriy uy muzeyida o‘tkazilgan “Zakovat” intellektual o‘ynida ishtirok etgan 11 jamoa orasidan fahrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritishdi.
Ushbu yutuq Barqaror rivojlanish maqsadlari 4 (SDG 4): Sifatli ta’lim bilan hamohang bo‘lib, bunday intellektual tanlovlar talabalarining tez fikrlash, ma’lumotlarni samarali tahlil qilish va bosim ostida to‘g‘ri qaror qabul qilish qobiliyatini oshiradi. “Zakovat” kabi tadbirlarda ishtirok etish talabalarni an’anaviy ta’lim doirasidan chiqadigan, inklyuziv va dinamik o‘quv jarayoniga jalb etadi. Bunday tashabbuslar nafaqat akademik mukammallikni oshiradi, balki uzluksiz o‘rganish, tanqidiy tafakkur va intellektual qiziquvchanlik madaniyatini ham shakllantiradi.